Wystawa w Kielcach
7 maja 2017

Wystawa "Erwin Axer. Stulecie urodzin" pojechała do Kielc. Do 7 maja można ją oglądać w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Pokazywana niedawno w Galerii Kordegarda w Warszawie wystawa „ERWIN AXER. STULECIE URODZIN. 1917-2017” pojechała do Kielc! Ekspozycja prezentowana jest do 7 maja w Teatrze im. Stefana Żeromskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Ekspozycja wypożyczona została z Galerii Kordegarda w Warszawie, gdzie zorganizowana była przez Narodowe Centrum Kultury w porozumieniu z Instytutem Teatralnym, Teatrem Współczesnym i Teatrem Narodowym. Wystawa stanowiła pierwsze wydarzenie związane z setną rocznicą urodzin Erwina Axera – reżysera, pisarza, dyrektora teatrów Współczesnego i Narodowego.

Ekspozycja koncentruje się na osobie reżysera i jego najważniejszych przedstawieniach. Składa się ze zdjęć z wybranych spektakli teatralnych, fragmentów esejów Erwina Axera, rocznicowego znaczka Poczty Polskiej i wirtualnego pokazu przygotowanego przez Instytut Teatralny.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia z wybranych spektakli teatralnych, fragmenty esejów Erwina Axera, ponadto można obejrzeć rocznicowy znaczek Poczty Polskiej i wirtualną ekspozycję przygotowaną przez Instytut Teatralny.

Ekspozycja pierwotnie pokazywana w warszawskiej Galerii Kordegarda została umieszczona w przestrzeniach, które od niedawna znów są w dyspozycji Teatru.

Wróć do strony Axer 100